Yoğun Bakım Ünitesi
16 Ekim 2023

2. SEVİYE 6 YATAKLI YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

 

               Genel Yoğun Bakım Ünitemiz, hayatı tehdit eden, kritik bir hastalık varlığında; 7 gün 24 saat kesintisiz hizmetleri ile hastanın yakın takip ve tedavilerinin yapılması, yaşamın sürdürülmesi ve hastanın hayata döndürülmesi hedeflenerek hizmet veren birimdir. Tıbbı tedavi ve hasta bakımı açısından diğer sağlık hizmetlerine göre, fiziksel şartlara özel olarak tasarlanmış, yüksek teknolojili tıbbi cihazlar ve özel eğitimli tıbbi personelle donatılmış bir bölümdür.

                Erişkin tüm kritik hastaların kabul edildiği ünitemizde hastanın kabulünden itibaren hastayla ilgili her türlü, tedavi ve bakım hizmetleri bölüm çalışanları tarafından yürütülmektedir. Hastalarımız bire bir hemşire takibinde olup, tedavileri tecrübeli yoğun bakım hekimlerince sürdürülmektedir. Yoğun bakım ünitemiz kendi yoğun bakım sorumlu hekimi dışında diğer branş hekimlerinin de 24 saat süreyle desteğini almaktadır.

                 Genel yoğun bakım ünitemizdeki yataklar acil durum anında müdahaleye uygun olarak tasarlanmış olup, yapay solunum desteği vermek için 3 adet mekanik ventilatör cihazı, hastanın diyalize alınması için yatak başı diyaliz makinesi, kalp atımı, kan basıncı, oksijen satürasyonu, solunum sayısı gibi yaşamsal bulguları sürekli gösteren 6 adet invaziv girişli hasta başı 6 adet monitör bulunmaktadır.

                 Gerektiğinde herhangi bir saatte hastamızın tüm laboratuar tetkiklerinin yapılabildiği gibi tüm görüntüleme teknikleri (Bilgisayarlı Tomografi, Dijital Röntgen, Ultrason, MR) uygulanabilmektedir.

                Ünitemizde 7 yoğun bakım hemşiresi,  4 temizlik personeli ile hizmet vermektedir.

Multidisipliner bir anlayış içinde hastalarımızın ‘’Hayata bağlanmaları ve hayatlarının geri kalanını sağlıklı ve kaliteli’’ bir şekilde geçirmeleri için özveri ve fedakarlıkla çalışan yoğun bakım hekim ve sağlık çalışanı kadromuz, görevlerini tıbbın gerektirdiği bilim doğrultusunda yapmaktadır.

WhatsApp Image 2023-10-16 at 11.12.57.jpeg


WhatsApp Image 2023-10-16 at 11.12.56.jpeg


WhatsApp Image 2023-10-16 at 11.12.55.jpeg