Refakat Politikamız ve Refakatçi Kuralları
14 Haziran 2022

Refakatçı olarak kaldığınız süre boyunca hastane kurallarına uymalısınız.

Hastaların yanında refakatçi kalmasına tıbbi bir zorunluluk olması kaydıyla ilgili hekim tarafından karar verilir.

Refakatçı kartınızı, kimlik karşılığı hemşireden teslim alınız. Kurumun vereceği refakatçi kartını yakanızda takılı bulundurunuz.

12 yaş altı çocuklar, bilinen bir bulaşıcı hastalığı olanlar veya bulaşıcı hastalığı olan bir kişi ile yakın zamanda temas ettiği bilinenler, öksürük, hapşırma, boğaz ağrısı ve burun akıntısı gibi solunum yolu enfeksiyonunu destekleyen belirtileri olan kişiler herhangi bir kronik hastalığı olanlar, enfeksiyon almaya yatkın kişiler hasta refakatçısı olarak kabul edilememektedir.

Hastanın oda kapısında ya da yatak başında “İzolasyon İşaretleri” var ise odadan çıkmamalı, izolasyon kurallarına uymalısınız. Refakatçı değişimi yapmamalı ve ziyaretçi kabul etmemelisiniz.

Hastane dâhilinde tütün, tütün mamulü ve alkollü madde kullanmamalısınız. Hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmamalı, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmemelisiniz.

Çanta, cüzdan ve değerli eşyalarınızı yanınızdan ayırmamalısınız Kaybolmaları durumunda hastanemiz sorumluluk kabul etmemektedir.

Hastaya temastan önce ve sonra ellerinizi yıkamalı veya el antiseptiği kullanmalısınız.

Hekim ve hemşire direktifleri dışında hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmamalısınız.

Yatağa pozisyon verirken kat hemşiresi ve personelinden yardım isteyebilirsiniz